فریز کردن زگیل تناسلی

فریز کردن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یک بیماری معمولا مردانه و بسیار خطرناک می باشد که برخی زگیل تناسلی را بدتر از بیماری ایدز در ارتباطات جنسی یاد کرده اند.زگیل تناسلی در حال پیشرفت در بین مردان است.

زگیل های تناسلی زائده های گوشتی کوچکی هستند که ممکن است در هر قسمتی از ناحیه تناسلی زن یا مرد ظاهر شوند.

عامل به وجود آمدن این بیماری نوعی ویروس است که از طریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی و یا پوست آلوده به ویروس و در بیشتر مواقع از طریق تماس جنسی ،منتقل می شود.

این بیماری با کمک روش هایی مثل سوزاندن ،فریز کردن و یا استفاده از لیزر ،درمان می شود ،ما در این مقاله روش درمان با استفاده از فریز کردن زگیل تناسلی را توضیح می دهیم.

 

روش انجام فریز کردن زگیل تناسلی

در این روش درمان ، متخصص زنان در سعادت آباد  با کمک نیتروژن مایع که دمای حدود 196درجه ی سانتیگراد را دارد،بسته به عمق و قطر ضایعه که چقدر زمان می برد و چند بار نیاز به تکرار دارد تا ضایعه به طور کامل از بین برود و منجمد شود ،استفاده می کنند.

بعد از اسپری کردن نیتروژن روی ضایعه ،ناحیه ی مورد نظر تاول می زند .رنگ این تاول ها بیشتر سفید است و گاهی هم به دلیل وجود خون ،قرمز یا بنفش می شود .بعد از چند روز ناحیه ی تاول پوسته پوسته می شود .این امر کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی برای بیمار وجود ندارد.

بعد از فریز کردن زگیل تناسلی توسط متخصص زنان خوب در تهران ،پوست به طور کاملا طبیعی به نظر می رسد .لازم به ذکر است که در افرادی که پوست های تیره ای دارند روی پوست سفید می شود و اسکار باقی می ماند .این لکه ها دائمی هستند .در صورتی که انجماد عمیق و طولانی باشد ،احتمال ایجاد لکه های سفید نیز بیشتر است.

به گفته متخصص زنان در سعادت آباد اگر زگیل تناسلی عمیق باشد به انجماد سنگین تر برای درمان احتیاج است در نتیجه عصب حسی پوست تحریک می شود که ممکن است بی حسی در آن قسمت ایجاد شود ،این حالت بعد از چند هفته تا چند ماه به حالت عادی بر می گردد.

کولپوسکوپی دکتر ساره حیدری

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =